Rezerwacja online
 

Chałupy

Kaszubskie łodzie pod żaglami.

Już od 31 lat pod koniec lipca w Chałupach organizowane są legendarne już regaty starych, tradycyjnych łodzi rybackich. Ten niezwykły festyn to doskonała okazja do zapoznania się z folklorem kaszubskim poprzez zabawę i wszelkiego rodzaju konkursy. Tytko tu przysłuchasz się kaszubskiej rozmowie dwóch rybaków, przytupujących nogą w rytm lokalnych hitów… Chleb ze smalcem zagryziesz ogórkiem domowej roboty, a każdy rodowity rybak z chęcią poczęstuję Cię tabaką z własnoręcznej wyrzeźbionej tabakierki wołając: „Chcemë le so zażëc!”- nie wypada odmówić…

Morska pielgrzymka rybaków

Już od 1981 rybacy z półwyspu helskiego pielgrzymuja do puckiej fary na odpust Piotra i Pawła. Pielgrzymka jest o tyle niezwykła, że odbywa się na wodach zatoki Puckiej- niesamowity widok!

Tylko dla naszych gości, na specjalne życzenie jesteśmy w stanie zorganizować taką wyprawę wodami Małego Morza! Zapraszamy serdecznie! Wspaniała forma relaksu- dla ciała i ducha!

 

Port Chałupy- bezpośrednie sąsiedztwo z Hotelem 77

Te niesamowice malownicze miejsce, mające już wśród mieszkańców i turystów oddanych fanów oferuje gastronomię opartą na potrawach rybnych, wypożyczalnię rowerów, wypożyczalnię sprzętu pływającego oraz obsługę turystyki wodnej i lądowej.

Doskonałe miejsce na szaloną zabawę przy dźwiękach polskiej muzyki popularnej, oraz niezwykle romantyczny wieczór we dwoje… Ujmujące widoki, niezapomniany klimat i pyyyszna rybka!

Wszystko, czego szukasz - w jednym miejscu…

Plaża dla naturystów

„Chałupy Welcome To" - Dawniej, jak śpiewał Zbigniew Wodecki - stolica naturystów... Dziś już nie ma tak wielu odważnych, chcących pokazać swe wdzięki na zatłoczonej plaży... Dalej jednak chałupska płaża nudystów prężnie funkcjonuje i od 1960roku do dnia dzisiejszego ma oddanych fanów, którzy bez Chałup nie wyobrażaja sobie wakacji…

UWAGA tekstylni: „…można spotkać golasa, jak na plaży w Mombassa - golców cały tłum!”

Przyjedź - zobacz - przekaz dalej! Miejscowa legenda wciąż żywa!

Windsurfing

Chałupy są przez znawców windsurfingu oznaczane jako A0. Znaczy to, że ta miejscowość oraz okoliczne tereny są jednym z najlepszych miejsc w Europie, do uprawiania tego rodzaju sportu.

Serdecznie zapraszamy wszytkich wielbicieli deski, żagla i kite!

Z przyjemnością powitamy wszytkich kochających ten sport, oraz tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą;)

UWAGA: Surfing silnie uzależnia! Lubię to! ;)

Wąskie gardło

Najwęższy odcinek Półwyspu Helskiego znajdujący się pomiędy Chałupami a Kużnicą.

To niesamowite: w lewym uchu słyszysz szum morza, w prawym plusk zatocznej wody… Duże i Małe Morze w zasięgu ręki- dosłownie!

 

Kościół pw. Św Anny w Chałupach

Bryła kościoła ma przypominać tradycyjną rybacką chatę, niską, z wysokim trójkątnym dachem. W załamaniach dachu umieszczono witraże, nawiązujące swoją kolorystyką i wzornictwem do haftu kaszubskiego oraz do rzemiosła rybackiego (sieci rybackie).

Zobacz, jak przepiękną świątynie, mieszkańcy Chałup wybudowali własnymi rękoma! Na głównej ścianie prezbiterium widnieje krzyż ułożony z fal- uświęcający codzienne zmagania Kaszubów z żywiołem, oraz upamiętnia wszystkich tych, którzy z połowów nie powrócili…

Tabernakulum i część ołtarza wykonana jest z bursztynu , który przez szereg lat zbierany był przez tutejszych rybaków… To forma dziękczynienia za błogosławieństwo w pracy na morzu…