Rezerwacja online
 

Jastarnia

CMENTARZOWA GÓRA

Miejsce dawnego cmentarza. Sztormy i fale na zatoce niszczyły to miejsce. Cmentarz zamknięto, a groby przeniesiono na cmentarz w Jastarni. O miejscu tym do dziś krąży wiele, mrożących krew w żyłach legend...

MUZEUM POD STRZECHĄ

Prywatne muzeum lokalnego patrioty Juliusza Strucka, który przez lata gromadził wychodzące już z użycia sprzęty rybackie. … W tym samym budynku znajduje się także Warsztat szkutniczy-przekazywany z pokolenia na pokolenie w rodzinie właściciela… Gorąco polecamy wszystkim zainteresowanym historią ziemi północno - kaszubskiej…

LOTY WIDOKOWE NAD PÓŁWYSPEM

Widok na półwysep helski z lotu ptaka jest niezwykle fascynujący! Zobacz sam! W Jastarni można skorzystać z nietypowej atrakcji, jaką są loty widokowe.  Kontakt: Central Aviation Sp.z.o.o. - Jastarnia
Tel: 058 675 25 74

 

 

SCHRONY BOJOWE

Przedziwne betonowe budowle wyłaniają się nagle w środku lasu. Przez chwilę zdają się być kolejnym wielkim głazem, lecz naraz można zauważyć pancerną kopułę, masywne drzwi i stanowiska strzeleckie.

To ciężkie schrony bojowe, których początki sięgają maja 1939 r. Zostały odbudowane, jednak nie w celach militarnych, lecz turystycznych.

 

LATARNIA MORSKA W JASTARNI

Wysokość wieży - 13,3 m

Wysokość światła - 22,0 m n.p.m. Latarnia jest administrowana przez Urząd Morski w Gdyni i nie jest udostępniona do zwiedzania.

 

 

PORT JASTARNIA

Malowniczym miejscem w Jastarni jest port rybacki powstały z 1928 roku. W części wschodniej znajduje się ośrodek żeglarstwa sportowego i baza płetwonurków, część zachodnia wykorzystana jest przez łodzie i kutry rybackie oraz statki żeglugi przybrzeżnej.

 

 

KOŚCIÓŁ P.W NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Jest to najbardziej widoczny obiekt zabytkowy miasta. Kościół znajduje się w samym centrum Jastarni. Wewnątrz kościoła na uwagę zasługuje charakterystyczna dla Kaszubów polichromia o barwach biało-niebiesko-seledynowych. Na Państwa uwagę z pewnością zasługuje przepiękna ambona w kształcie łodzi na wzburzonym morzu…

 

KAPLICZKA ŚWIĘTEJ ROZALII

Kapliczka została wybudowana w 1873 roku.Po wielkiej klęsce związanej z epidemią dżumy z lat 1707 - 1711, mieszkańcy Jastarni postanowi wybudować niewielką kapliczkę, jako przejaw pamięci i jednocześnie symbol oddania się w opiekę świętej Rozalii.Dawniej w kapliczce wisiał dzwon z rozbitego statku.

SOBÓTKA - COROCZNIE 23. CZERWCA

Jastarnicka sobótka to najbardziej znane wydarzenie tego typu w okolicy… Organizatorem jest zawsze rocznik poborowy- z którego mężczyźni w danym roku maja zostać powołani do wojska. Ponoć Sobótkę świętowano tu już od początku XIX wieku! Zapraszamy serdecznie! Polecamy! Zapraszamy do wzięcia udziału w barwnym korowodzie z Neptunem i Proserpiną…

Niesamowite przeżycie!

 

SKANSEN FORTYFIKACJI Z 1939 R.

Jest to grupa kilku schronów bojowych oraz okopy i przeszkody przeciwpancerne, przegradzające półwysep od plaży (po stronie otwartego morza) do plaży ( po stronie Zatoki Puckiej).

 

 

OŚRODEK OPORU JASTARNIA

Pozycja obronna stanowiąca fragment Rejonu Umocnionego Hel, składająca się z czterech schronów bojowych ("Saragossa", "Sęp", "Sabała" i "Sokół")

Ruiny niemieckich instalacji przeciwlotniczych.

 

 

ZABYTKOWA CHATA RYBACKA Z 1881 ROKU ZBUDOWANA Z WYKORZYSTANIEM WYRZUCONYCH PRZEZ MORZE CZĘŚCI STATKÓW I OKRĘTÓW.

Stojąca w centralnej części miasta, przy ul Rynkowej 10, została wybudowana z materiału, który morze wyrzuciło na brzeg    -  głównie z elementów drewnianych rozbitych statków. Wewnątrz znajduje się wystawa sprzętu rybackiego od XV - do XX wieku. Po muzeum oprowadza niezwykle barwnie opowiadająca osoba - gawędziarz i poeta kaszubski Marian Selin. Muzeum działa dzięki oddziałowi Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego.

 

ZBIORY RYBACKIE W BOSMANACIE PORTU

W dwóch salach wystawienniczych mieszczących się w bosmanacie portu Jastarnia znajduje się wystawa sprzętów rybackich i gospodarczych zgromadzonych przez bosmana Jana Wysockiego.

Można tam zobaczyć eksponaty stanowiące tradycyjne wyposażenie rybaków, a także narzędzia i sprzęty wyłowione przez rybaków z Jastarni. POLECAMY!

 

ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO-DYDAKTYCZNA „TORFOWE KŁYLE”

Na terenie tego użytku ekologicznego zlokalizowana jest ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna z trzema stanowiskami, które zdecydowanie warto obejrzeć. Nazwa obszaru – Torfowe Kłyle, w języku kaszubskim oznacza doły torfowe zalane wodą, a samo miejsce jest ostoją wielu gatunków ptaków, zwłaszcza w okresie ich wiosennych i jesiennych wędrówek.