Rezerwacja online
 

Jurata

MOLO

Niezwykłym miejscem w Juracie jest deptak Międzymorze, którym przejść można od plaży do mola wchodzącego w wody Zatoki Puckiej na 330 metrów. To miejsce spotkań towarzyskich oraz zakochanych...

 

 

KOŚCIÓŁ MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Nowoczesny kościół w Juracie położony jest na skraju sosnowego lasku w zachodniej części miejscowości. 5.07.1992 roku wbudowano tu kamień węgielny pochodzący z Jeziora Genezaret.    Charakterystyczny jest tu ołtarz główny w kształcie morskiej fali Jednak największe wrażenie wywiera przepiękny, monumentalny fresk Chrystusa na frontowej ścianie prezbiterium utrzymany w stylu bizantyjskim. . WARTO ZOBACZYĆ!

 

KOSSAKÓWKA

Przy ulicy Świętopełka 13 znajduje się dom, w którym przebywał i pracował podczas wakacji w latach trzydziestych Wojciech Kossak.

Prawdopodobnie tutaj powstały jego słynne obrazy o tematyce morskiej. W 1931 roku namalował "Zaślubiny Polski z morzem", a 4 lata później powstał obraz "Na straży polskiego morza".Od strony ulicy Wojska Polskiego widać wyraźnie przeszkloną ścianę. To dawna pracownia malarza. Prócz niego bywały tu jego żona I córki: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska - poetka oraz Magdalena Samozwaniec-pisarka, dziennikarka i felietonistka. Od niedawna można odwiedzać to miejsce. I naprawdę baaaardzo dobrze!

Dziś miejsce znane, jako KAWIARNIA PRACOWNIA CAFFE KOSSAKÓWKA W JURACIE.