Rezerwacja online
 

Władysławowo

„Hallerówka „

Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i Jego Żołnierzy - drewniany budynek z lat 20-tych, w którym gen. Haller wraz z rodziną spędzał przed wojną wakacje. Od 1990 roku można tu zwiedzić niewielką ekspozycję poświeconą generałowi i zobaczyć pamiątki po nim, pieczołowicie gromadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Hallera.

 

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Świątynia o interesującej bryle i witrażach, uznanych za jedne z najciekawszych na świecie, uchodzi za perłę architektury lat 1960-1970. Prezbiterium kościoła to neogotycka kaplica z lat trzydziestych, później włączona do nowobudowanego kościoła. Obok kościoła wznosi się dzwonnica, która jest jednocześnie wspaniałym punktem widokowym na panoramę miasta. Co roku odbywają się tutaj Letnie Koncerty Organowe, mające ponad trzydziestoletnią tradycję. Biorą w nich udział wybitni soliści z kraju i z zagranic

Port

Władysławowski port pełni rolę portu bazy oraz remontu kutrów rybackich, jest schronieniem dla żeglarskiej mariny, pełni funkcje transportowe oraz przeładunkowe. Znajduje się tutaj również przejście graniczne (Władysławowo jest w strefie przygranicznej i obowiązuje tu nakaz noszenia przy sobie dokumentów tożsamości).
Wejście na teren portu jest bezpłatne. Nie trzeba też okazywać przy wejściu i wyjściu dowodów osobistych itp...
Znajduje się tutaj, otwarta w 1998 roku "Izba Pamięci Portu", stanowiąca muzeum rybołówstwa i portu. Zobaczyć tu możemy sporo fotografii z lat 1935 - 1995 oraz replikę kutra rybackiego w którym generał Józef Haller po "Zaślubinach Polski z Morzem" wybrał się na rejs po morzu.

Dom rybaka - wieża widokowa

Wieża widokowa w Domu Rybaka, jednym z bardziej symbolicznych miejsc Władysławowa to miejsce, które jako jedne z niewielu pozwala spojrzeć na półwysep z takiej wysokości. Przy dobrej widoczności można zobaczyć okazałą część Półwyspu helskiego. Do dyspozycji dwa tarasy widokowe: większy na poziomie 45 m npm i mniejszy (kula) 63 m npm.
Dom Rybaka jednak otrzymał ważne zadania w teraźniejszym zyciu miasta. Jest on siedzibą Urzędu Miasta, na parterze po adaptacji, ma swoje gabinety Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ?Przy Ratuszu?. Ponadto wieża pełni fukcję widokową, stąd rozpościera się piękny widok na Hel, Zatokę i okoliczny ląd.

Muzeum Motyli

Prywatne Muzeum Motyli powstało we Władysławowie w 2000 roku, znajduje się wieży Domu Rybaka. Na wystawie prócz setek pięknych i rzadkich motyli, oraz innych owadów znajdziemy informację o niezwykłych i najdziwniejszych zwyczajach tej największej na świecie grupie bezkręgowców.

 

 

Aleja gwiazd sportu

Obecnie promenada mieści 83 mosiężnych gwiazd umieszczonych w granitowych płytach. Na każdej gwieździe jest wygrawerowane nazwisko, imię oraz dyscyplinę sportowca...
Pomnik Generała Józef Hallera

 

 

Rezerwat Słone Łąki - (rez. solniskowy, utworzony w 1999 roku, powierzchnia 27,76 ha).

Rezerwat położony na terenach zalewowych zachodniego krańca Zatoki Puckiej. Ochronie podlegają halofilne (słonolubne) łąki, użytkowane pastwisko należące do kilku zbiorowisk roślinnych. Znajdują się tu najcenniejsze zbiorowiska halofilne w Polsce. Są one miejscem występowania takich rzadkich gatunków jak: sit Gerarda, jarnik solankowy itp. Na łąkach i przyległym akwenie Zatoki, w okresie przelotów, można spotkać duże stada ptaków wodnych.

 

Tarzan Park

Park linowy - szczególna odmiana publicznie dostępnej instalacji sportowo - rekreacyjnej, składająca się z rozpiętych na różnych wysokościach nawet do kilkunastu metrów nad ziemią, pomiędzy drzewami : lin, drabinek, mostków, platform , tyrolek, itp. Pomiędzy poszczególnymi elementami parku urządzone są trasy przejść o różnym stopniu trudności, pozwalającym na dobranie ich stosownie do kondycji i umiejętności osób korzystających
z tej formy rekreacji.

 

Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich

Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich - zwany w skrócie COS jest otwartym dla turystów kompleksem sportowo - rekreacyjnym. Przy wjeździe na teren ośrodka pobierana jest opłata za wjazd samochodem w wysokości 2.50 zł za godzinę, a od turystów pieszych nie pobierane są opłaty.
Sam ośrodek zlokalizowany jest nad morzem tuż przy ulicy Sportowej i niedaleko Morskiej. Można do niego dostać się dwoma bramami: jedna jest na rogu ulic Sportowej i Brzozowej a druga na głównej ulicy Żeromskiego przy przystanku PKS.
Bardzo dogodne położenie oraz masa atrakcji jakie możemy znaleźć w tym ośrodku sprawia, że po prostu musimy tam choć raz wejść.

Park Przyrodniczy PHARE

Do władysławowskiego parku prowadzi 10 bram przypominających drzewa. Wewnątrz parku o powierzchni 24 ha umieszczono 14 stacji edukacyjnych.
W centrum parku znajduje się bulwar spacerowy. Dawniej w tym miejscu mieściła się strzelnica. Jeszcze kilka lat temu można było tu znaleźć łuski pocisków...
Zachęcamy do wizyty w tak nietypowo przystrojonym parku. Według pomysłodawców inwestycji: "Park ma nas pobudzić do zastanowienia, do patrzenia na otaczającą nas przyrodę jako na coś co musimy poznawać, rozumieć, chronić i szanować".

Znajdziemy tu takie stacje edukacyjne jak:

  • "Chrońmy nasze morze" - szkielet drewnianej łodzi rybackiej, która ma symbolizować zanieczyszczenie Bałtyku...
  • "Zmieniający się klimat" - czy nastąpi kiedyś zagłada ludzkości?
  • "Jaki los spotyka różne gatunki roślin i zwierząt" - czy rozwój cywilizacji jest jednoznaczny z unicestwieniem niektórych gatunków roślin i zwierząt?
  • "Skarby ziemi" - zobacz fragment ekosystemu podziemnego...
  • "Strony świata" - jak rozpoznawać strony świata w przyrodzie?
  • "Zagajnik wiatru" - wiatr jako źródło energii...
  • "Echo" - rozchodzenie się fal dźwiękowych w przestrzeni...
  • "Letnia szkoła" - miejsce na lekcje biologii, geografii, itp...
Lunapark Sowiński

Wesołe miasteczko stanowiące atrakcję zwłaszcza dla najmłodszych, choć nie tylko, gdyż do jego atrakcji wliczyć należy także gocarty, czy tak ostatnio popularne quady.

 

 

 

Wąwóz Chłapowski

Wąwóz znajduje sie w niedużej miejscowości Chłapowo która jest częścią Władysławowa.

Zwany jest on przez kaszubów "Rudnikiem".Dolina ta to rezerwat, który jest obiektem chronionym i należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, jednakże piękno tego terenu jest wyjątkowe w skali całego wybrzeża, a liczy sobie powierzchnie zajmującą 24,83 ha.